WWW

laboratoř UNIX

WWW server

Nastavení přístupových práv

FAQ

WWW FAQ

Níže jsou informace o starém WWW serveru

Několik informací o WWW serveru

Běží zde server Apache 1.3.29 + http://www.modssl.org mod_ssl 2.8.16] + PHP 4.3.4 s podporou překódování různých znakových sad od Petra Lampy. Přes PHP rozhraní je možný přístup do databáze MySQL. Server umí zpracovat i URL odkazy na adresář. V tom případě se hledají tyto soubory: index.html, index.shtml, index.htm a index.php.

Podpora vícejazyčných dokumentů

Podpora online překódování dokumentů

Překódovávátko nějak bere v úvahu kódování uvedené v <meta http-equiv="Content-type" …>. Například pokud v .htaccess prohlašujete, že máte soubory uložené v utf-8 a to samé máte v <meta>, dokument se zobrazí prakticky nečitelný. Pomůže odstranění tagu <meta …>.

Skript pro výběr jazyka a kódování

PHP skripty a MySQL

CGI skripty

Server Side Includes

Počítadlo

Na serveru je nainstalovaný skript, který počítá přístupy na stránky. Dá se používat pouze z našeho serveru a je poměrně jednoduchý. Nemá spousty nastavení ani neoplývá nádhernou grafickou podobou jako většina ostatních, zato je rychlý, textový a funkční. Započítávaná stránka se mu buď může poslat jako parametr nebo si ji skript určí sám podle jména aktuálního dokumentu. Číslo s počtem přístupů na aktuální stránku vložíte do dokumentu takto: <!--#include virtual="/cb/counter.cgi"-->. Chcete-li skriptu jméno dokumentu vnutit, použijte: <!--#include virtual="/cb/counter.cgi?cesta/dokument.html"-->, kde cesta/dokument.html je jméno vnucovaného dokumentu (například /~jpri0123/index.html).